MUZYKA POLSKA

ALLELUJA
Długo zastanawialiśmy się jak nazwać nasz zespół.

Po rozpatrzeniu kilku możliwości w nasze uszy i serce mocno przylgnęło słowo – Alleluja, które oznacza – „Chwała Bogu”. Ma ono wielkie i doniosłe znaczenie, podkreśla najważniejszy cel naszego śpiewu, którym jest właśnie uwielbienie naszego Jedynego Pana i Boga – Jezusa Chrystusa. I właśnie dlatego postanowiliśmy nazwać nasz zespół – „ALLELUJA”. Zespół ten tworzą dwie osoby: ja Kinga i mój mąż Mariusz. Śpiewamy już razem od 10-ciu lat. Pamiętam, że pragnienie śpiewania było już we mnie odkąd tylko pamiętam. Jako starsza dziewczynka zaczęłam rozmyślać o tym, by kiedyś zostać prawdziwą piosenkarką, jak np. znana Eleni, której głos zawsze mi się podobał. Jednak drogi Boże są tak cudowne i wspaniałe, że On przygotował dla mnie coś o wiele bardziej kosztownego. Kiedy sam Pan Jezus stanął na drodze mojego życia, wszystko się zmieniło. Już nie myślałam o robieniu kariery, o sławie i zaszczytach, moje odrodzone serce zapragnęło służyć tylko Jemu. Bóg darował mi też wspaniałego męża, który włożył bardzo wielki wkład w istnienie naszego zespołu. To on, na instrumentach klawiszowych tworzy i aranżuje całą muzykę, którą potem starannie dopracowuje i nagrywa w naszym własnym studio domowym. W naszym małżeństwie śpiew wypełnia większą część naszego życia.
Nagraliśmy do tej pory 6 płyt:
„Rozpal ogień Panie” – wydana w 1998 r.
„Panie mój dziekuję Ci” – wydana w 2000 r.
„Życie swe Jezusowi daj” – wydana w 2001 r.
„Tylko Tobie chwałę oddać chcę”- wydana w 2003 r.
„Tyś jest schronieniem mym” – wydana w 2005 r.
„Rozmyślam nad miłością” – wydana w 2006 r.
Zespół Alleluja – Ruch Adwentowy
_________________________________________
AMENBAND
Powstał w 1995 roku w czasie nagrywania materiału na pierwszą płytę Łąki Twoich Obietnic.

 Obok Andrzeja Cudzicha – lidera i kompozytora, na płycie pojawili się: wokaliści – Ewa Uryga, Beata Bednarz, Bożena Dłuciak, Mietek Szcześniak oraz instrumentaliści – Janusz Skowron (instr. klawiszowe), Krzysztof Zawadzki (perkusja), a także goście – Tomasz Szukalski (saksofon), Robert Cudzich (gitara), Andrzej Jagodziński (piano).Na krążku znalazły się w większości utwory Andrzeja Cudzicha, ale także popularne pieśni wspólnotowe takie jak Kocham więc nie muszę się bać czy Czy wiesz, że to już czas.
W 1998 roku zespół nagrał drugą pytę, Rozmowa z Ojcem, złożoną w całości z kompozycji Andrzeja. Oprócz stałej obsady wykonawczej, nieco zmodyfikowanej, gościnnie wystąpili m. in.: Eric Mariental (saksofon), Joachim Mencel (piano), Radosław Kuliś (perkusja) oraz chór i orkiestra Sinfonietta Cracovia.
Trzecia płyta Coraz bliżej powstała w 2002 roku. W nagraniach wzięli udział: Beata Bednarz, Patrycja Gola, Mietek Szcześniak (wokal), Tomek Kałwak (instr. klawiszowe), Janusz Skowron (fortepian), Andrzej Cudzich (git. basowa, kontrabas), Radek Kuliś (perkusja) oraz goście: Piotr Wojtasik (flugelhorn), Marek Podkowa (sax tenorowy), Robert Cudzich (gitara), Adam Szewczyk (gitara).Znajdują się na niej w większości kompozycje autorstwa Andrzeja, w tym modlitwa Ojcze nasz. Nie zabrakło także pieśni wspólnotowej (Panie my Twoje dzieci Boba Fitza). Muzyka na płycie została zaaranżowana w duchu nowoczesnej, amerykańskiej muzyki chrześcijańskiej, a tytułowy utwór mówi o ufności w Boże Miłosierdzie.
Autorami większości tekstów na wszystkich trzech płytach są: Jola Kołodziejska, Andrzej Bujnowski op i Adam Ziemianin. Przez 7 lat swojego istnienia, AmenBand można było usłyszeć na wielu festiwalach i koncertach. Do najważniejszych można zaliczyć występ na Placu św. Piotra w Rzymie w lipcu 2000 roku podczas Jubileuszowej Pielgrzymki Narodowej Polaków. Zespół prowadził również wielokrotnie warsztaty muzyczne, w Bielsku-Białej, Krośnie, Zielonej Górze, Górce Klasztornej i Karpaczu. W 1998 roku do piosenki Senny rejs powstał teledysk wyprodukowany przez telewizję Niepokalanów.
Rok 2002 owocuje współpracą z Violą Brzezińską (wokal), Jackiem Tarkowskim (instr. klawiszowe), Krzysztofem Nakończym (gitara), Radosławem Kulisiem (perkusja), a także wokalistką Renatą Wołkiewicz, która występowała na ostatnich koncertach zespołu, a także na kilku wykonywanych już po śmierci lidera.

____________________________________________

ANASTASIS
„Oni graja tak, jakby świat zaraz miał się skończyć.

 Jakby to był ich ostatni koncert. Dają z siebie wszystko, to niesamowite” – Bolek Pawica – znany reżyser TVP, twórca wielu znakomitych teledyskow.
Dolnoślaski, zespół, to po prostu energia i profesjonalne brzmienie mocnej muzyki.
Ponad 500 koncertów zagranych w całej Polsce i za granicą jest najlepszą wizytowką zespołu.
Bardzo ważnym wydarzeniem w działalności zespołu staje sie związanie z festiwalem Song of Songs w Toruniu. To tutaj Zespół zostaje doceniony za brzmienie i całokształt, podejmując współpracę z SOS MUSIC a później z Sony Music, w wyniku czego powstaje pierwsza płyta „anastasis”.
Kapela szybko się rozwija i juz rok później wydaje singiel „Chcę tak jak On”
W 2006 roku wychodzi drugi long play „Jutro”. Tym razem utwory wzbogacone są o warstwę elektroniki i instrumentow klawiszowych. Zespół nagrywa pierwszy klip do utworu „Płaszcz”, gra koncerty i promuje swój krążek w mediach. (MTV Polska, VIVA, TVP1, TVP2,TVP3 PR3, PR 1 oraz w wielu lokalnych rozglośniach radiowych)
Z początkiem 2008 roku do grupy dołącza wokalistka, która mocnym brzmieniem glosu współtworzy nowy, muzyczny wizerunek zespołu.
W roku 2009 muzycy planują podsumować pracę roku poprzedniego i zebrać materiał na nową, długo oczekiwaną płytę długogrającą. W lutym wchodzą do studia rejestrować nowe, oryginalne kompozycje. W tym roku pojawić się ma ich najnowszy Long Play.
 Anastasis posiada swój profesjonalny backline, z ktorym dojezdza na miejsce imprezy. Zespół przyjmuje zaproszenia od organizatorów imprez lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.
Dyskografia i Media: 2003 – singel:„srebrny kurz”
2004 – long play: „anastasis”
2005 – maxi singel: “Chcę tak jak On”
2006 – long play: „Jutro” oraz teledysk „Płaszcz”
2008 – maxi singiel – X LAT
www.myspace.com/anastasisnew

________________________________________
ANNA BECK
Gdy byłam jeszcze małą dziewczynką odkryłam w sobie umiłowanie do muzyki i śpiewu,

co zaowocowało już wtedy tym, że śpiewałam w kilku chórach kościelnych działających przy różnych parafiach. Już wtedy marzyłam aby kiedyś śpiewać solo i – być może – nagrać płytę… Gdy poznałam producenta Christoph’a Schulz’a oraz muzyka Marka Ross’a, którzy obiecali mi swoją pomoc i wsparcie w czasie realizacji nagrań, od 2002 roku zaczęłam pisać swoje pierwsze piosenki. Od tego czasu, raz po raz, odwiedzałam studio, by dokonać nagrań moich kolejnych piosenek. Pod koniec 2008 roku moje dawne marzenie mogło się ostatecznie urzeczywistnić.
http://anna-beck.com
________________________________________
ANTI BABILON SYSTEM
Powstał w roku 2000.
Zawsze lubiłem muzykę reggae i zastanawiałem się dlaczego na rynku muzyki chrześcijańskiej nie ma zespołu, który konkretnie opowiadałby się za Jezusem, który wyzwala. Kiedy powstawała nasza wspólnota, która u swych podstaw miała przekazywanie ewangelii Chrystusa, zrodził się pomysł stworzenia kapeli grającej reggae z przesłaniem. Razem z Jackiem obecnym basistą zaczęliśmy coś próbować w dwójkę. Wielogodzinne próby u mnie w domu wyczerpywały nasze organizmy do cna, ale dawaliśmy z siebie wszystko chcąc polepszyć nasze umiejętności techniczne. Największa łaską z tego czasu była wspólna modlitwa i wielkie pragnienie głoszenia wszem i wobec, że Jezus naprawdę wyzwala i uzdrawia tych którzy go proszą. Tekstem z Pisma św. który nam wtedy towarzyszył był początek ewangelii wg . św. Jana 1;1-5:
„Na początku było Słowo
a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo.
Ono było na początku u Boga.
Wszystko przez Nie się stało,
a bez Niego nic się nie stało, co się stało.
W Nim było życie, a życie było światłością ludzi,
a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.”
Jeżeli chodzi o ten tekst, to wtedy odczytywałem go jako, że słowo stanie się ciałem w kwestii naszej historii. Kiedy poszukiwaliśmy ludzi, którzy podobnie jak my chcieliby grać i śpiewać dla Jezusa pojawił się nowy problem – miejsce do prób, wtedy po długich poszukiwaniach trafiliśmy do parafii Ewangelicko-Augsburskiej w naszym mieście. Pan Jezus pokazał nam, że chce nas jednoczyć właśnie przez dzieło ewangelizacji i to trawa do dzisiaj. Za to jesteśmy bardzo wdzięczni.Na początku skład ulegał częstym zmianom, lecz po jakimś czasie bardzo się unormował. Pan Jezus sprawił, że poznaliśmy wspaniałych muzyków, którzy mają na nas bardzo motywujący wpływ. Pierwszym był Witek Wilk, nasz perkusista, który całym sercem jest oddany pracy z nami i Panu, wywarł on na nas znaczący wpływ.Wiele nam pomogła współpraca z zespołem Kadosz i trasa koncertowa w roku 2002. Można by tu wymieniać ludzi którzy w różny sposób nam pomogli i pomagają, ale nie o to chodzi. Jest to wspaniałe… Jestem wdzięczny Jezusowi. Słowem przewodnim naszej wspólnoty jest 2 Tymoteusza 4,2:
„Głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę,
[w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz,
podnieś na duchu z całą cierpliwością,
ilekroć nauczasz…”
Tego właśnie życzmy sobie, bo wiele łask spływa na nas przez tę posługę.
www.antibabylon.kdm.pl/

___________________________________________
ANTONINA KRZYSZTOŃ
Zadebiutowała wraz z Andrzejem Wyrzykowskim w 1980 r. na Festiwalu Piosenki Zakazanej w Hali Oliwii w Gdańsku.

 Ten debiut zaowocował współpracą z kabaretem „Pod Egidą”. Po ogłoszeniu stanu wojennego zaczęła występować nieoficjalnie w mieszkaniach prywatnych, kościołach i wybranych klubach studenckich. W drugim obiegu ukazały się jej trzy pierwsze wydawnictwa (na kasetach magnetofonowych). W 1983 r. otrzymała nagrodę główną na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz główną nagrodę FAMA. W latach 1984 – 92 współpracowała z gitarzystą Markiem Wallawenderem, będącym także aranżerem jej utworów.
Antonina występowała i występuje na wszystkich najważniejszych imprezach związanych z poezją śpiewaną (min. FAMA, Zamkowe Spotkania „Śpiewajmy Poezję”).
Wydawcą pierwszej oficjalnej kasety artystki, już w okresie demokratyzacji życia w Polsce, był Pomaton.
W listopadzie 1993 roku piosenka Perłowa Łódź zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Muzycznej Jedynki. To spowodowało, że Antonina stała się wykonawcą znanym szerszej publiczności.
Wiele osób kojarzy ją z czeskim bardem Praskiej Wiosny ‘68r. – Karelem Krylem. Jej interpretacje utworów czeskiego poety znalazły się na pierwszej kasecie, jeszcze z lat osiemdziesiątych, zatytułowanej „Ballady Karela Kryla”, wydanej w „podziemnym” wydawnictwie „Nowa”. Spotkały się one z uznaniem słuchaczy, jak również samego autora ballad. W rocznicę śmierci Karela Kryla ukazała się płyta Antoniny Krzysztoń zatytułowana „Czas bez skarg”, której była muzycznym producentem. Teksty większości piosenek przetłumaczyła Maryna Miklaszewska, współautorka libretta do musicalu „Metro”.
Przez długie lata współpracowała z dwoma muzykami – Słomą (instrumenty perkusyjne) i Kubą (bas), co zaowocowało płytami „Kiedy przyjdzie dzień”, „Pieśni Wielkopostne”, Wołanie”.
Antonina ostatnimi czasy gra wiele koncertów w kościołach, choć jej piosenki, mimo iż dokładnie określone światopoglądowo trafiały i trafiają do ludzi o różnych przekonaniach. Raczej stara się szukać tego co nas łączy i nie oceniać, raczej rozważać, zapraszać do zadumy i dialogu. Korzysta z folku, który kocha, co wyraźnie słychać w jej balladach. Piosenki i muzyka są różnorodne, więc właściwie każdy może coś znaleźć w tym dla siebie.
Współpracowała też przy projektach innych artystów, m.in. wielokrotnie z Michałem Lorencem, Grzegorzem Królikiewiczem przy spektaklu teatralnym. Współtworzyła muzykę do filmu dokumentalnego T. Wilde „Czas Słowian”. Była pomysłodawcą i kierownikiem muzycznym płyty „Każda chwila”, przy której współpracowała z Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Kubą, Marcinem Pośpieszalskim, Joszko Brodą, Mieczysławem Litwińskim. Za ten projekt w 1999 r. otrzymała nagrodę Radia Niepokalanów.
Od roku 1994 współpracuje z gitarzystą Marcinem Majerczykiem, który także był wraz z nią kierownikiem muzycznym ostatnich dwóch płyt. Do zespołu również należy Paweł Mazurczak („Mrówka”) – bas i Mikołaj Wielecki („Miki”) – instrumenty perkusyjne (w tym właśnie składzie nagrała płytę „Dwa księżyce”, która ukazała się w październiku 2004 roku).
W chwili obecnej Antonina kończy pracę nad najnowszą płytą, która ukaże się jeszcze w tym roku.
Antonina jest nie tylko twórcą muzyki do większości piosenek, które śpiewa, ale także autorką tekstów. Pisała piosenki dla Mietka Szcześniaka, Michała Lorenca, a także do muzyki Wojciecha Konikiewicza. Współpracuje z pismem RUaH, w którym ma swoja stałą rubrykę „Zapistnik”.
Dyskografia
Ballady K. Kryla NOWA (wydawnictwo podziemne)
Pieśni, piosenki, piosneczki CDN (wydawnictwo podziemne)
Koncert (Poznań) Solid (wydawnictwo podziemne)
Inne światy Pomaton / 1990
Pieśni Postne Wydawnictwo M. / 1992
Takie moje wędrowanie Pomaton / 1993
Czas bez skarg Pomaton / 1995
Kiedy przyjdzie dzień Pomaton / 1996
Każda chwila
Wołanie Music Corner / 2000
Złota Kolekcja „Perłowa łódź” Pomaton / 2000
Kolęda domowa … a nad śnieg wybieleję Paganini / 2003
Dwa księżyce Pomaton / 2004
www.antoninakrzyszton.art.pl

_______________________________________
BEATA BEDNARZ
Wokalistka, laureatka i gość wielu festiwali.
Początek jej działalności muzycznej to rok 1979, kiedy trafia do amatorskiego zespołu POSŁANI. Od tamtych lat trwa także jej fascynacja „czarną muzyką” i chórami gospel. Wraz z pierwszym zespołem pragnęli wnieść w ówczesną muzykę kościelną świeże brzmienie. Wprowadzenie do kościoła perkusji, gitar, sekcji dętej było działalnością pionierską i nie zawsze spotykało się to ze zrozumieniem.
Kolejne lata przyniosły współpracę z takimi grupami jak: „GRUPA MOJEGO BRATA (1981-82)”, „GOSPEL, SOUND”, „G-FORCE”.
Zawodowe śpiewanie tej wokalistki rozpoczyna się w 1985 roku. Śpiewa z zespołami kojarzonymi z nurtem gospel m.in.: HEAVY BLUES, AMENBAND. Przez kilka lat koncertowała z chórem TGD. Z tego też okresu pochodzą dwie płyty: „TGD na żywo” (2001) i „Wiara czyni cuda”(2004).
Długie lata działalności Beaty, to współpraca z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej m.in. z: De Mono, Marylą Rodowicz, Krystyną Prońko, Mietkiem Szcześniakiem, Piaskiem, Edytą Górniak, Kayah,`Budką Suflera. Współpracowała także z Adamem Sztabą i jego orkiestrą m.in. przy II edycji „Idola” oraz w „Tańcu z gwiazdami”.
Widowni młodszej znana jest ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król lew”, gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę „Krąg życia” (Disney 2001). Śpiewała też piosenki w polskiej wersji językowej do filmu „Mój brat niedźwiedź 2” (Disney 2006). W 2008 TV POLSAT emituje serial „Agentki”, gdzie można usłyszeć Beatę w tytułowej piosence.
Od kilkunastu lat Beata współpracuje z MAŁĄ AKADEMIĄ JAZZU, gdzie na audycjach prezentuje dzieciom i młodzieży muzykę gospel i blues.
Dyskografia artystki:
– Uwielbiam Cię
-Ostatnia wieczerza
– Pelengator
– Wierna
– Co jest grane
– Piosenki nieprzypadkowe
– Zwątpienie zdziwienie
– Pasja miłości
www.beatabednarz.pl

_______________________________________

CHILI MY
Zespół grający w stylu pop i folk zespół, który obok radości wykonywania przebojowych piosenek przekazuje treści, dla których inspiracją jest Ewangelia i wielowiekowa tradycja Kościoła.
Grupę stworzył Jacek Wąsowski, znany wcześniej jako gitarzysta Maryli Rodowicz. Zespół Chili My powstał w 1996 roku. Początkowo tworzyła go duża grupa muzyków – przyjaciół Jacka Wąsowskiego, biorących udział w nagraniu jego solowej płyty. Miała się ona nazywać „Jacek Wąsowski Chili Ya”, ale wdzięczny za pomoc artysta zaproponował zmianę na „Jacek Wąsowski & Chili My”. Wąsowskiemu pomagali m.in. Marcin Pospieszalski, Mietek Szcześniak, Michał Dąbrówka, Zbyszek Krebs, Boguś Łyszkiewicz, czy Tomek Budzyński. Płyta odniosła duży sukces, co skłoniło Wąsowskiego do kontynuowania pisania podobnych utworów. Współpracował przy tym z takimi artystami jak Kuba Sienkiewicz, Maryla Rodowicz, Szwagierkolaska, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Sojka, Jan Borysewicz, Edyta Geppert oraz Janusz Stokłosa.
Dyskografia:
– Jacek Wąsowski & Chili My
-…czyli kto?
www.chilimy.pl

________________________________________
40,30,70
Nazywamy się 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach
 a jest nas tylko sześciu, choć w porywach bywa czasem więcej. Kilka informacji na nasz temat znajdziecie w podmenu po prawej, ale upubliczniliśmy tylko te, które możemy Wam zdradzić – sorry.
dyskografia zespołu: – dwie drogi
– gdzie jesteś ?
– jest takie miejsce
– nowa rzeczywistość
– koncertowo
– głowa na pół
http://czterdziestu.pl/

________________________________________
DEUS MEUS
Napierw była przyjaźń, która pewnego dnia pozwoliła spotkać się grupie studentów ze Szczecina.
To ona dała początek niezwykłej muzycznej i duchowej przygodzie, która tak naprawdę zaczęła się pewnego letniego dnia w pociągu do Ludźmierza. Kilka osób znających się dotąd ze spotkań przy jednej ze szczecińskich parafii – w tym: Ewa Feret i Hubert Kowalski, do dziś śpiewający w zespole oraz siostry Uczennice Krzyża: Ancilla Krysnalska i Franciszka Godlewska, autorka pięknej pieśni „Już teraz we mnie kwitną Twe ogrody” – postanowiło wybrać się razem ze swoim duchowym opiekunem o. Andrzejem Bujnowskim na kolejne spotkanie muzyków chrześcijan. W Ludźmierzu chcieli zaśpiewać pieśni, które przygotowywał dla nich głównie o. Andrzej i nikt z nich, oprócz Ducha św., nie przypuszczał, jak wiele zmian przyniesie ta nocna podróż i samo spotkanie w małej wiosce koło Nowego Targu. Był rok 1994. Bardzo szybko z młodymi muzykami zaprzyjaźnili się Mietek Szcześniak i Marcin Pospieszalski – przyszły aranżer, kompozytor i producent płyt. To oni zachęcili zespół, wtedy jeszcze bez nazwy, aby nagrać przywiezione ze Szczecina piosenki. Pierwsze 2 amatorskie sesje z udziałem grupy młodzieżowej prowadzonej przez ks. Piotra Leśnika przyniosły nadspodziewanie dobre efekty. Kiedy materiał usłyszał Marcin Pospieszalski, bez wahania postanowił nagrać całość w studio.
dyskografia zespołu:
– otwórz się niebo
– trasa
– Jahwe
– Chwała Barankowi
– Jezus zwyciężył
– mój Jezus
– słońce nagle zgasło
– hej Jezu!
www.deusmeus.pl


__________________________________________________

ELOHIM
Zespół  powstał w 2005 roku.

Skład zespołu: Romek, Juro, Ola Zwierzchowska oraz muzycy: Konrad KAnrad Zieliński, Kornel KArnel Popławski, Radek Sikorski. Wokaliści ELOHIMu występowali na wielu festiwalach, nap Song of Songs, Slot Art Festiwal i wiele innych. Za to instrumentaliści zespołu współpracowali i współpracują m.in. z Chili My, Natalią Kukulską, Tymonem Tymanskim, Sixteen-Seventeen i innymi. W ciągu niecałych czterech lat zespól zagrał ponad 70 koncertów w kraju i zagranica. Na scenie zespól wyróżnia się umiejętnością stworzenia niepowtarzalnego show. Gdy tylko zaczyna się koncert atmosfera na sali zmienia się błyskawicznie! Nawiązany kontakt z publicznością sprawia ze nie czuje się ona odosobniona. ELOHIM z żywymi instrumentami. Bębny, bas, gitara elektryczna, klawisz, to standardowe wyposażenie koncertowe.
www.elohim.pl

____________________________________
EUANGELION
EUANGELION (czytaj: „Ełangelion” – z greckiego „dobra nowina”) jest chrześcijańskim zespołem rockowym.

Zespół istnieje od 2000 r. i gra chrześcijańskiego rocka z przesłaniem. Muzycznie prezentuje energetyczne gitarowe granie, w klimacie brytyjskiego rocka z elementami rapu.
EUANGELION to również projekt misyjny, który oprócz: zjazdów, konferencji, koncertów w kościołach, prezentuje swoją twórczość w takich miejscach jak więzienia.
www.euangelion.kdm.pl

__________________________________
EVIDENT
To warszawski skład wkomponowany w szeroko rozumianą polską scenę hip-hop.

Na swoim koncie ma już sporo mniejszych i większych koncertów, nagrany maxisingiel i teledysk promowany przez telewizyjną stację VIVA i hip-hop.pl. Jak na debiutujący zespół aFgan, Zmoras, Vinetu i przyjaciele osiągnęli bardzo wiele. O warszawskim składzie EVIDENT głośno zrobiło się po ich występie na ubiegłorocznym festiwalu Song of Songs i to nie tylko z tego powodu, że w czasie ich występu ktoś próbował ustawiać nagłośnienie pod inny zespół, ale dlatego, że zgromadzona na festiwalu publiczność zobaczyła zwiastuna nowej fali pozytywnego, chrześcijańskiego rapu. Póki co, można z radością obserwować wysiłki Vinetu, aFgana, Zmorasa i całej reszty wspierających ich osób, które z podziwu godną determinacją próbują zaistnieć na polskiej scenie hip-hopu. Panowie mają za sobą występy na kilku dużych scenach. Do najciekawszych należy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Pałacem Kultury w Warszawie, gdzie obok innych zespołów występowali dla 10 000 – cznej publiczności, a przy okazji załapali się do TVP 2, gdzie można było zobaczyć fragment ich koncertu. Inną okazją do znalezienia się przed kamerami było zaproszenie do programu VIVAMAT, na kanale VIVA, który wielokrotnie emitował teledysk zespołu. Oprócz tego telewizja PILOT przez miesiąc czasu pokazywała program o zespole i teledysk nagrany do piosenki „Czas”. Kamieniem milowym w krótkiej historii tego składu jest jednak maxisingiel pt. „Ewidentni”, który ukazał się nakładem DEO – Recordings. Płyta zawiera pierwszych pięć piosenek zespołu, teledysk i program nakręcony przez Adama Bajerskiego, zdobywcę złotej Żaby. W listopadzie 2005 ukazała się nowa płyta zespołu, na której gościnnie wystapił DJ Romek (Stare Miasto, Vienio i Pele). Krążek można nabyć w sieci sklepów EMPiK i u nas. Więcej informacji o płycie tutaj.
www.evident.kdm.pl

__________________________________
FULL POWER SPIRIT
Zespól Full Power Spirit (www.fps.kdm.pl) istnieje od 2001 roku. W ciagu 6 lat swojej dzialalnosci stal sie jednym z najprezniej dzialajacych zespolów polskiej sceny CCM.

Cechuje go olbrzymia energia towarzyszaca wystepom na zywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznoscia. Tworza go Miru, Picia i Dzyrooo, a na co dzien wspomagaja: 4 osobowy zespól instrumentalistów, Torunski Dj Ike (nalezacy do czolówki Polskich Dj..i grajacych czarna muzyke), Olga Szomanska-Radwan oraz czlonkowie ekipy break-dance – CAT..S CLAW. Calosc uzupelnia bit-boxer PRYK. W sumie koncertowy sklad FPS liczy 12 osób. W ciagu 6 lat swojej dzialalnosci zespól zagral ponad 500 koncertów na terenie calego kraju – wystepujac m.in. trzy krotnie na najwiekszym w Europie Wschodniej festiwalu muzyki tworzonej przez chrzescijan: Miedzynarodowym Festiwalu Song of Songs w Toruniu w 2004 2006 i 2007 roku oraz w studiu imienia Agnieszki Osieckiej grajac koncert który, zostal wyemitowany przez 3 Program Polskiego Radia. FPS koncertowal takze poza granicami Polski w Niemczech (podczas Swiatowych Dni Mlodziezy), w Austrii na Europejskim Spotkaniu Mlodych w Mariazell w Bulgarii na Miedzynarodowym festiwalu w Belozem oraz w Belgii.
We wrzesniu 2004 r. ukonczono zdjecia do teledysku promujacego singiel „Wojownik”. Aranzacje opracowali wspólnie Marcin Pospieszalski (Laureat wielu prestizowych nagród w kategorii producent) i Dj HaeM. Te sama wersje utworu wraz z innymi piecioma piosenkami mozna uslyszec na wydanym w sierpniu 2004 roku maxi-singlu: „dobry bit + dobry przekaz”. Poza muzyka do plyty zostala dolaczona prezentacja multimedialna zespolu.
Na zaproszenie Caritas Polska FPS w listopadzie 2004 roku przygotowal specjalny utwór oraz klip promujacy „Wigilijne Dzielo Pomocy Dzieciom” (jedna z najwiekszych akcji charytatywnych w Polsce). Utwór nosi tytul „Rozpal serce” i w okresie adwentu mozna bylo zobaczyc go w TVP oraz TVN i MTV Classic. W listopadzie 2004 roku ukazal sie wyjatkowy projekt pt.:„Hip-hop dekalog”, który powstal z inicjatywy lódzkich Salezjanów. Na plycie znalazlo sie 10 piosenek o dziesieciu przykazaniach. W projekcie, na zaproszenie FPS, wzieli udzial bardzo znani artysci reprezentujacy róznorodne style muzyczne. We wrzesniu 2005 FPS pod wodza Mateusza Pospieszalskiego nagral piosenke „Raz w roku” zapraszajac do wspólpracy zespól ZAKOPOWER, jak tez primadonne Teatru Narodowego – Katarzyne Suska. Piosenka promowala w 2005 i 2006 roku 2 edycje akcji Caritas Polska – Wigilijnego Dziala Pomocy Dzieciom.
Od ponad 2 lat FPS wspólpracuje z fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko„ co wyrazilo sie pojawieniem zespolu w 2 edycjach programu „Koledy zaczarowane” – wyemitowanych w wigilijny wieczór 2005 i 2007 roku w TVP2 oraz w dorocznej uroczystosci wreczenia nagród najbardziej zasluzonym wolontariuszom 2005 i 2007. W czerwcu ubieglego roku FPS wystapil podczas finalu konkursu „Piosenki zaczarowanej”, który jest organizowany takze przez fundacje „Mimo wszystko”.
Poza wspomnianymi wyzej wydarzeniami zespól wielokrotnie pojawial sie na telewizyjnym ekranie biorac udzial w wielu programach m.in. „Od przedszkola do Opola”, „Kawa czy herbata”, „Pytanie na sniadanie”, „Raj”, „Miedzy ziemia a niebem”.
http://fps.kdm.pl
________________________________________
GOSPEL RAIN
Gospel Rain jest zespołem tworzonym przez młodych chrześcijan: ponad trzydziestoosobowy chór, znakomitych solistów, grono doświadczonych instrumentalistów oraz współpracujących z grupą znanych polskich muzków.

Styl muzyczny zespołu to świeża i bardzo przebojowa fuzja muzyki pop, gospel, jazzu, soulu jak również współczesnych nurtów muzyki uwielbienia (praise&worship). Charakterystyczne brzmienie Gospel Rain opiera się na dynamicznej i nowoczesnej aranżacji wielogłosowego chóru oraz dużej różnorodności stylistycznej piosenek. Są nimi przede wszystkim utwory stworzone przez nas, rzadziej na nowo zaaranżowane (przygotowane) znane pieśni uwielbienia, wszystkie jednak śpiewane wyłącznie po polsku.
Podstawowym kierunkiem misji realizowanej przez Gospel Rain jest prowadzenie modlitwy uwielbienia podczas koncertów, spotkań modlitewnych czy celebracji liturgicznych. Grupa czuje się powołana do rozniecania i podtrzymywania ognia tej modlitwy wśród wspólnot całego Kościoła i pokornego przyjmowania darów, zwłaszcza nawrócenia i uzdrowienia, których Najwyższy Bóg udziela w czasie służby. Dlatego Gospel Rain jest przede wszystkim wspólnotą ludzi, którzy chcą przyjmować namaszczenie i posłannictwo do ludzi potrzebujących świa..wa Bożej miłości. Zespół przyjął nazwę Gospel Rain, bo jedynym Żródłem inspiracji chce czynić deszcz Ewangelii, który nam dał nowe życie.
Gospel Rain był wielokrotnie zaangażowany w większe przedsięwzięcia duchowe i artystyczne, wśród których najważniejsze miejsce zajmują wielkie Koncerty Chwały w Lublinie (2003-2008). Zespół blisko współpracuje z wieloma znakomitymi muzykami, m.in. hip-hopową formacją Full Power Spirit, Olgą Szomańską-Radwan, Pawłem Bębenkiem, Mate.o czy Janem Pospieszalskim. Grupa jest znana również z udziału w kilku koncertach telewizyjnych: dla programu Raj w 2003 (TVP1), koncert „Pokolenie JPII – Strefa błogosławieństw” 2007 (TVP Lublin), świąteczny koncert kolęd w 2007 (TVP2).
Dyskografia:
– Ten kto przychodzi
– Startooj
– Jak w oku łza
www.gospelrain.kdm.pl

______________________________________________
KADOSZ
Istnieje od 1999 roku, założony przez nas (Iwonę Ziemniewicz – głos i Marcina Ziemniewicz – gitara basowa, chórki).

Początki były skromne – 4 – osobowy skład: wokal, gitara, bas, bębny, kilka własnych utowrów, kilka „standardów” uwielbieniowych, które z czasem zostały zastąpione kolejnymi własnymi utworami… no i granie – podczas rekolekcji, koncertów ewangelizacyjnych. Z doświadczeń na tym polu chcemy wspomnieć trasę koncertową z zespołem Anti Babylon System w roku 2002, która była dla nas prawdziwą szkołą służby – często trudnej, ale budującej. Od początku działalności zapraszaliśmy do współpracy wielu różnych muzyków, którzy wnosili do zespołu swój styl, swoje fascynacje, skutkiem czego stylistyka naszego grania zmieniała się. Jednak to, co zawsze było niezmienne w tym projekcie, to pragnienie głoszenia Dobrej Nowiny o Jezusie. Wynikało to z naszych konkretnych doświadczeń przemiany życia i nawrócenia we wspólnocie katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.
Choć zespół i kontynuowanie jego działalności zawsze były dla nas ważne, jednak na pierwszym planie była i jest rodzina – mamy troje dzieci, których narodziny i pierwsze lata życia były dla nas równoznaczne z przerwami w działalności zespołu.
Z osiągnięć zespołu – oprócz udziału w licznych ewangelizacjach i rekolekcjach – chcemy wymienić:
III Nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Religijnej w Bielsku Białej w roku 2000,
I Nagroda na festiwalu „Kanaan” w Czerwionce-Leszczynach w roku 2001
Trasa koncertowa z zespołem Anti Babylon System w roku 2002 i 2003, w różnych miastach województwa śląskiego
Nagranie dwóch płyt demo: „A co my od siebie” – 2004, „Komu chcesz wierzyć” – 2007,
no i oczywiście nagranie najnowszej płyty „Światło dla zamkniętych oczu” – 2010.
Przez cały okres naszej działalności jako Kadosz gramy wyłącznie swój autorski materiał, z którego wiele piosenek powstało, lub później zaczęło służyć jako pieśni uwielbieniowe, wykorzystywane w czasie spotkań modlitewnych w różnych wspólnotach Odnowy w Duchu Świętym (m.in. „Pójdź za Mną” z Bielska Białej i „Syjon” z Tarnowskich Gór).
Nowa płyta „Światło dla zamkniętych oczu” jest efektem pracy zespołu w latach 2007 – 2010 (choć została nagrana w całości w roku 2010) – zawiera zarówno utwory stosunkowo „stare”, już ograne, choć nigdzie wcześniej nie publikowane jak i nowe, skomponowane specjalnie na tę płytę. Stylistycznie płyta oscyluje gdzieś pomiędzy gatunkami takimi jak soul, funk, akustyczny pop.
www.kadosz.kdm.pl
______________________________________________
MAGDA ANIOŁ
Na początku było … country. Ale szybko się okazało, że to nie ta droga.

Do dzisiaj zdarza się konferansjerom zapowiadając występ ze szczegółami opisywać country,owy okres, a bywa, że Magda zostaje przedstawiona jako wokalistka country. W internecie wciąż funkcjonuje jej country,owa strona sprzed 100 lat. Nikt nie wie, jak ją ściągnąć. A tak wiele się zmieniło, wydarzyło. Był taki okres w życiu Magdy, że pogubiła się na dobre. Zrozumiała, że własnymi siłami niewiele może zrobić. Zaczęły się wielogodzinne rozmowy z przyjaciółmi, powolne budzenie się tej wiary, że jest Ktoś, pierwsza po 12 latach spowiedź, Eucharystia. To co działo się w jej wnętrzu, nie mogło nie mieć wpływu na muzykę. Pierwsze koncerty na których „wieje Duch” dały tą niesamowitą świadomość, że już śpiewa się i gra nie tylko dla siebie, ale także, a może przede wszystkim dla Boga i dzięki Bogu.
PŁYTY:
– Kiedy dusza śpiewa                                                – Ani oko, ani dusza
– Do góry nogami                                                      – Lolek
– Naprawdę                                                                – Anioł pasterzom mówił
– Strych z Aniołami                                                  – Albo, albo
– Magda Anioł i przyjaciele

www.magdaniol.com


__________________________________________

MAGNIFICAT

Pierwszy raz spotkaliśmy się w 2004 roku, aby wziąć udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej Psallite Deo w Kętach.


Zaprezentowane utwory: „Wierzę w Ciebie Panie” oraz „Dotknął mnie dziś Pan” zostały nagrodzone II miejscem. Nie znaliśmy się dobrze, dlatego było to dla nas całkowicie nowe doświadczenie. Początkowo nie myśleliśmy, że staniemy się zespołem, jednak wiele wysiłku i wspólne próby sprawiły, że odkryliśmy nie tylko siebie nawzajem ale także miłość do Boga, która może być wyrażona przez muzykę. Każdy z nas miał pomysły na nowe utwory. Inspiracje czerpaliśmy od siebie i innych wykonawców, ale przede wszystkim od Boga. Wspólnie słuchaliśmy Słowa Bożego na mszach św. podczas których graliśmy. Chcieliśmy aby nasza muzyka przepełniona była radością i oryginalnością a przy tym pozostawała ambitna. Zaczęliśmy brać udział w konkursach m.in. w Będzinie, Andrychowie, Milówce, gdzie zajęliśmy II miejsce oraz co roku w Kętach gdzie 2 razy zdobyliśmy II miejsce, w 2007 r. – wyróżnienie oraz Nagrodę Publiczności. Ostatni festiwal (2008) był dla nas szczególny. Zostaliśmy nagrodzeni nagrodą GRAND PRIX za wykonanie piosenki „Uwielbiajcie Pana” oraz „Ciebie chcę”. To były dla nas niezwykłe chwile pełne ogromnych emocji! Festiwale nie zawsze kończyły się sukcesami ale wciąż dopracowywaliśmy repertuar, by w końcu każdą wygraną motywować się do dalszego tworzenia i grania. W rozwinięciu się bardzo pomógł nam nasz opiekun – ks. Andrzej Zawada, który był z nami od pierwszych chwil powstania. Wspierał nas duchowo ale także materialnie, dzięki niemu zakupiliśmy sprzęt muzyczny. Wraz z naszym dorastaniem, dojrzewała też nasza muzyka. Zaczęliśmy poruszać tematykę refleksyjną, podkreślając ją alternatywnym brzmieniem. Aranżowaliśmy na nowo dobrze znane piosenki religijne, aby pokazać, że są one uniwersalne a pomysły na ich wykonanie niewyczerpane. Pisaliśmy także własne piosenki, w których zawarliśmy nasze uczucia do Boga oraz sposób postrzegania świata przez młodego człowieka. Nasz repertuar stał się bardzo zróżnicowany. Od spokojnych, melodyjnych utworów poprzez radosne, zachęcające do zabawy piosenki aż do cięższych, rockowych brzmień. Śpiew o Bogu może być przecież pełen energii, oryginalności.

www.magnificat.art.pl

_______________________________________

MATE.O

Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku.


Skład zespołu: Mateusz Otremba-autor piosenek, wokalista, Robert Szydło – producent muzyczny i realizator nagrań, gitarzysta, Irek Głyk – perkusista, wibrafonista, Mirek Stępień – multiinstrumentalista, producent, aranżer, Łukasz Pilch – gitarzysta, kompozytor, aranżer, Maciej Prokopowicz – realizator dźwięku. Od ponad 10 lat regularnie koncertują w kraju. W 1999r. rozpoczął międzynarodową działalność koncertową występując czterokrotnie w Stanach Zjednoczonych (dwukrotnie brał udział w solowych projektach wraz z Natalią Niemen, ostatni koncert w listopadzie b.r. w Chicago, wraz z Mieczem Szcześniakiem i Beatą Bednarz), Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii (listopad 2006), Czechach, Słowacji, Ukrainie, Białorusi. Mate.o wielokrotnie występował z wieloma cenionymi polskimi artystami, m.in. Mieczem Szcześniakiem, New Life M, TGD, Beatą Bednarz (Big Stars), Joachimem Menclem, Natalią Niemen, Deus Meus, Marcinem Pospieszalskim, Saruel, Arką Noego oraz z wieloma innymi. Jego twórczość jest często wykorzystywana na płytach i koncertach m.in. chóru TGD (Trzecia Godzina Dnia), z którym od wielu lat występuje jako solista wraz z Mieczem Szcześniakiem i Beatą Bednarz, biorąc udział w telewizyjnych projektach pod kierownictwem Elżbiety Skrętkowskiej (Szansa na sukces). Można go było zobaczyć także w koncertach telewizyjnych pod kierownictwem muzycznym Marcina Pospieszalskiego oraz wspólnych występach z Arką Noego.

Dyskografia:

– Zapominam siebie

– Piosenki młodych wojowników

– Grace of God / Acoustic Summer 04

– Jesteś dobry dla mnie

– Totalne uwielbienie
www.mateo.kdm.pl

________________________________________________

MIETEK SZCZEŚNIAK

Urodził się 9 lipca 1964 roku w Kaliszu.


Już jako sześciolatek śpiewał w zespole Ikary, a jako nastolatek rozpoczął współpracę z wrocławskim zespołem „Funk Factory”, z którym w 1984 roku zarejestrował swe pierwsze nagrania dla Polskiego Radia w Szczecinie. Występował w przeglądach piosenki m.in. „Śpiewać każdy może” i w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu, a w 1985 roku pojawił się w konkursie Debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar za piosenkę „Przyszli o zmroku” (muz. Krzesimir Dębski, sł. Jacek Cygan). W 1987 r. rozpoczął studia w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, oraz wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Jazz Jamboree z zespołami Walk Away i Sławomir Kulpowicz Group. W 1989 roku zaśpiewał na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot ’89, gdzie zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy. Brał udział w wielu festiwalach, m.in.: Festiwal Złoty Orfeusz w Bułgarii – I miejsce oraz nagroda Mister Elegantiarum,Festiwal Intertalent w Austrii – I miejsce i Grand Prix, Festiwal Cesme w Turcji – I miejsce, oraz FIDOF w Nashville w USA – Złota Płyta Miasta Muzyki.

Dyskografia artysty:

– rzeczy zmieniają się – czarno na białym

– zwykły cud – raduj się świecie

– kiedyś – niby nowy

– niby nowy

– spoza nas
www.mietekszczesniak.pl


_____________________________________________

MOCNI W DUCHU

W 1988 roku zespół po raz pierwszy uczestniczył w przeglądzie piosenki religijnej.


Wówczas otrzymał w darze nazwę „Mocni w Duchu” – o tyle mocni, o ile słabi, pokładający nadzieję w Panu. Od tego czasu zespół wydał czternaście kaset audio i film video pt. „Rozraduj się w Panu”, w którym zawarł swój wkład w dzieło nowej ewangelizacji. Uczestniczył w ewangelizacjach w kościołach, salach, na lotnisku, stadionach, w halach sportowych, filharmonii, aulach uniwersyteckich i szkolnych, w małych i dużych spotkaniach, w kraju i zagranicą. W 1994 roku zespół otrzymał Nagrodę im. św. Brata Alberta Chmielowskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sztuki sakralnej oraz działalności społecznej i ekumenicznej.
dyskografia zespołu:
– koncert- Mocni w Duchu                 – Ad maiorem Dei Gloriam!
– muzyka medytacyjne 1 i 2              – aby nikt nie zginął
– mocna kolędy                                   – jubileuszowy koncert
– Missa Charismatica                          – Jezusowi chwała cześć
– żyjesz                                                – Pokorna Służebnico PAna
– Ojcze Niebieski                                 – przyjdź

www.jezuici.pl/mocni

__________________________________________

NEW LIFE’M

Historia zespołu New Life’m sięga 1992 roku.

Zespół od początku tworzą Joachim Mencel, Piotr Jankowski i Marcin Pospieszalski. Po roku dochodzi do nich Robert Cudzich i do dziś główny trzon zespołu pozostaje niezmienny. Pierwszym wokalistą zespołu zostaje Mieczysław Szcześniak. Pod koniec lat 90-tych w zespole zaczyna śpiewać Natalia Niemen, a od roku 2005 główną wokalistką jest Basia Włodarska. Od pierwszego większego koncertu na festiwalu w Opolu (1992 r.), Główną aktywnością New Life’m są koncerty. Artyści zagrali ich setki w wielkich salach teatralnych, w filharmoniach, na małych i dużych festiwalach, w klubach czy kościołach. New Life’m koncertuje nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, na Ukrainie i Słowacji. Na styku muzyki na żywo i gorąco reagującej publiczności tworzy się rozpoznawalny styl zespołu. Kompozycje New Life’m zdobywały czołowe miejsca na różnych listach przebojów, wiele z nich to szeroko znane utwory (Twoja miłość, Każdy wschód słońca, Z całej duszy, Oddaję Ci życie swe, czy I got no money). W dyskografii zespołu znajdują się następujące płyty: „Stoisz u naszych drzwi” (1992), „Na żywo” (1996), „Twoja miłość” (1997), której tytułowy utwór był prezentowany w pierwszej dziesiątce najlepszych piosenek plebiscytu TVP1 i PR1 „Muzyczna Jedynka”. Kolejnym studyjnym albumem jest płyta „Dla ciebie i dla mnie” wydana w 2002 r. Podczas specjalnego koncertu dla TVP Poznań w kwietniu 2006 roku zespół zarejestrował na żywo płytę „Z ciemności do światła” z kompozycjami zaaranżowanymi na chór i orkiestrę symfoniczną.Twórczość New Life’m jest wypadkową dojrzałych kreacji artystycznych, jakie tworzą poszczególni muzycy. Joachim Mencel i Piotr Jankowski to wysokiej klasy instrumentaliści, dzięki którym w kompozycjach zespołu słychać elementy ze świata jazzu. To właśnie kompozycje pianisty Joachima Mencla, z tekstami jego żony Beaty, takie jak: „Twoja miłość”, „Z całej duszy”, czy „Zakochałam się na 100%” stały się przebojami, poprzez które zespół jest rozpoznawalny. Marcin Pospieszalski, multiinstrumentalista i kompozytor, autor muzyki filmowej, laureat wielu prestiżowych nagród, nadaje swoimi aranżacjami muzyce New Life’m niepowtarzalne brzmienie. Natalia Niemen i Basia Włodarska to wokalistki o niezwykłej sile wyrazu. Ich kobiece, dojrzałe artystycznie głosy wzbogacają muzykę grupy o subtelne odcienie soulu i bluesa.
Dyskografia zespołu: – pierwsza miłość
– szukam domu
– dla Ciebie i dla mnie
– Twoja miłość
– new lifem na żywo
www.newlifem.com


__________________________________________

PIĄTA PIECZĘĆ

Pomysł stworzenia zespołu religijnego zrodził się latem 2000 roku.


Próby rozpoczęły się jednak dopiero na wiosnę 2001 roku. Początkowo zespół liczył cztery osoby, a dokładnie tworzyły go dziewczyny: Iza, Mirka, Marta i Agnieszka („Żysia”). Zespół powstał i do 2005 roku działał przy parafii p.w. bł. Michała Kozala w Gnieźnie i był związany z działającą tu do dziś grupą Odnowy w Duchu Świętym. Na początku jego działalność wiązała się z aktywnym uczestniczeniem w śpiewie podczas parafialnej Mszy Świętej.Z roku na rok, do zespołu przybywali nowi członkowie. Równocześnie zespół poszerzał swoją działalność. Wraz ze swoim duchowym opiekunem ks. Sławomirem Rachwalskim, w roku 2002 członkowie zespołu rozpoczęli działalność ewangelizacyjną. Zespół zaczął koncertować pod nazwą „Piąta Pieczęć”. Prawie każdy koncert ewangelizacyjny, w różnych miejscach Archidiecezji Gnieźnieńskiej, rozpoczynał w parafiach cykl spotkań zwanych Seminarium Odnowy w Duchu Świętym.Przełomowym momentem w życiu zespołu był rok 2004, kiedy to nastąpiło połączenie „Piątej Pieczęci” z zespołem „Porażka” [OoH]. Dziś zespół liczy kilkanaście osób. (Mirka Manc, Marta Turza, Iza Duda, Monika Wesołowska, Monika Sommerrey, Hubert Majewski, Bartek Turowski, Dominika Sochacka, Julek Ciesielski, Robert Nowicki, Mateusz Walczak…) Są to osoby pracujące, studiujące, uczące się w liceum itp.Obecnie zespół angażuje się w różne uroczystości odbywające się na terenie Archidiecezji Gnieźnieńskiej i poza nią. Oprócz uczestnictwa we Mszy św., ślubach, zespół cały czas ewangelizuje poprzez koncerty, przygotowuje co roku Misteria Wielkopostne, kolęduje, bierze udział w rekolekcjach, wspiera grupę „Przemienienie” związaną z osobami niepełnosprawnymi. Jednym z sukcesów było pełnienie funkcji diakonii muzycznej na Ogólnopolskim Kongresie Odnowy w Duchu Swietym w Częstochowie w roku 2008. Zespół cały czas konceruje w rożnych zakątkach Polski. Ostatnim sukcesem zespołu jest nagrana w listopadzie, a wydana w grudniu 2009 roku płyta „Cud Bożego Narodzenia”.
www.piatapieczec.kdm.pl


__________________________________________

PIOTR PŁECHA

Urodzony w 1964 roku, muzyk, lider uwielbienia, współpracował (jako basista) z Budką Suflera (1983-86).


Kolejne lata jego życia stanęły pod znakiem zapytania, jednak na swojej drodze spotkał Jezusa, który okazał mu wielkie miłosierdzie, tak iż postanowił oddać mu resztę darowanego życia. Przez kilka lat Piotr stawał się uczniem Jezusa, uczył się radykalnie podążać za Nim. W 1993 powrócił do muzyki, jednak wyłącznie uwielbienia, angażując się w nią w kraju i za g.

_________________________________________

POROZUMIENIE BAND

Twór, który zrodził się na pielgrzymiej ścieżce, u początków XXI w., od początku postawił sobie jasno sprawy i cele:

konkretna, osobista modlitwa + muzyka.


Jednak ogromne rozbieżności w tematach muzyki kilkakrotnie rozbijały kapelę w drobny mak…Jednak siła i pragnienie modlitwy okazały się silniejsze – i pewnego dnia, kolejna próba okazała się być trafiona – dźwięk, po dźwięku kolejne piosenki zaczęły „do siebie pasować” – pozwalając nam jednocześnie pozostać naturalnymi w ich wykonaniu…Nie cisnęło się do głowy inne słowo, jak „porozumienie”… tak też nazwaliśmy kapelę w 2003 roku – i tak też porozumiewamy się z BOŻĄ pomocą do dziś. Tak, z BOŻĄ… na ludzkiej płaszczyźnie jak to w rodzinie :) Muzyka – to mix rock’a, post punk’a, a gdzieniegdzie przestrzennych gitarowych brzmień… Z racji tego, że w bardzo chcemy w tej muzyce szczerze i osobiście modlić się – wpisać nas można w szeroko pojęty, popularny w USA nurt „praise rock” – którego (podobno) w Polsce jesteśmy pionierami… cóż – ZAPRASZAMY Cię na koncerty – z góry dzięki za przybycie :)

Dla WAS i z WAMI – BOGU na Chwa:
www.porozumienieband.com

_____________________________________________

SIEWCY LEDNICY

„Poślij mnie! Poślij nas!”- Siewcy Lednicy już 7 lat temu powtórzyli za św. Jackiem te słowa; podjęli podobnie jak On trud podróży, po to, aby słowa Ojca Świętego Jana Pawła II, będące inspiracją dla zespołu, trafiły do wszystkich zakątków Polski.


Piotr i Marcin poznali się na Jamnej. I to właśnie tam narodził się pomysł, by śpiewem i tańcem nieść Dobrą Nowinę. Później do zespołu dołączali kolejni muzycy. Skład kilkakrotnie się zmieniał. Dziś obok Piotra Ziemowskiego i Marcina Pokusy zespół tworzą: Ania Pokusa, Kuba Topór, Marcin Rausz, Kamil Ziemowski, Marcin Chenczke i Damian Kujawski. Lista ta nie jest zamknięta, bowiem Siewcy współpracują z wieloma muzykami, którzy podobnie jak oni pragną rozwijać swój ewangeliczny talent, chwaląc Pana śpiewem i muzyką i nie boją się odległości, bowiem Siewcy Lednicy to grupa której członkowie pochodzą z różnych stron Polski, nie tylko z Poznania, ale także z Żywiecczyzny oraz Podhala. Siewcy Lednicy zadebiutowali w 2000 roku piosenką „Tańcem Chwalmy Go” na IV Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych nad Lednicą i od tej chwili czerwcowe spotkania, nie mogą odbyć się bez nich. Inspiracją do tworzenia muzyki i tekstów są słowa Jana Pawła II, duchowego opiekuna spotkań, który co roku kierował do zgromadzonej młodzieży swoje przesłanie. Zespół niejednokrotnie przemierza setki kilometrów: samochodem, pociągiem, autobusem lub samolotem, aby o Lednicy dowiedzieli się wszyscy, nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Grali i Janowi Pawłowi II jak i Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali specjalny hymn „Nie lękajcie się”; ale spotkać ich można przede wszystkim na koncertach w małych i większych miastach w Polsce.

Jeśli chcecie przyłączyć się do wspólnej modlitwy i chwalenia Boga oraz dowiedzieć się czym jest Lednica – zaproście Siewców do swojego miasta, do swojej parafii, a z wszelkimi pytaniami i zgłoszeniami zwracajcie się do Zespołu na adres e-mail:
siewcy@lednica2000.pl  http://siewcy.lednica2000.pl

____________________________________________

SARUEL

Zrodził się w odpowiedzi na wezwanie Kościoła do nowej ewangelizacji – nowej w formie, środkach i zapale.


Inspiracją dla programów rekolekcyjnych oraz naszych działań ewangelizacyjnych stał się dokument XXIII – Kapituły Generalnej Salezjanów – Wychowanie młodzieży do wiary. Jako moment kluczowy powstania SARUELa dostrzegamy Szkołę Ewangelizacji i Rekolekcje Ewangelizacyjne, które odbyły się w lipcu 1994 r. w Starym Sączu. W rekolekcjach tych wzięło udział ponad 100 osób z całej Polski. W dniach 16 – 18 grudnia 1994 r. przeżyliśmy w Woźniakowie pierwsze spotkanie dla animatorów i odpowiedzialnych za SARUEL. Był to czas weryfikacji, modlitwy i rozeznawania z młodymi naszych kolejnych inicjatyw.
www.saruel.pl


______________________________________________

SEGABAND

Początek zespołu to rok 1991. Ani się nie obejrzeliśmy a minęło tyle lat.


W tym czasie graliśmy w wielu miastach polski i za granicą. Nazywaliśmy się Justyna i Sega Band, czasami Sega Band. Poznaliśmy wielu ludzi, graliśmy z wieloma muzykami. Pozakładaliśmy rodziny. W działaniach zespołu od zawsze staramy się nie przedkładać osiągania celów muzycznych nad wzajemny szacunek. Nigdy nie było „zamordyzmu”. Przetrwaliśmy już razem wiele czasu, jesteśmy trochę jak „stare, dobre małżeństwo”. W zasadzie powinniśmy tu napisać, że tworząc to, co nasze, żarliwie kłóciliśmy się, może nawet i twórczo, następowały tarcia charakterów – ale nic takiego nie miało miejsca. Bez niepotrzebnego ciśnienia zawsze robiliśmy swoje, bez względu na czas, mody i inne chwilowe fanaberie. Cały czas staramy się nie tracić szacunku do siebie. Wielki wpływ na nas miał ojciec Ryszard Sierański OMI. Pewnie nie wie jak wielki. Prawda jest taka, iż po trosze zmienił życie nas wszystkich. Teraz należałoby podziękować za to, ale przecież nic się jeszcze nie skończyło. Ten proces trwa. Dużo już za nami, ale jeszcze więcej nas czeka. Jeszcze nie czas na podsumowania …

www.segaband.kdm.pl

_____________________________________________

SPICHLERZ

Od początku istnienia naszego Kościoła wywyższanie Jezusa było dla nas priorytetem.


To, co Jezus włożył w nasze serca, to uwielbienie podczas którego On przychodzi i ma realny wpływ na nasze życie i życie Kościoła. To w bliskiej relacji z Nim ciemność i przekleństwo ustępuje, wszystko staje się nowe, przychodzi podniesienie, wolność i zwycięstwo. Boża chwała przynosi przełom!
Pragniemy, by mimo kilkuletniej już usługi, Bóg mógł w świeży i namacalny sposób dotykać ludzi i objawiać swoją obecność. Chcemy, by zapał, determinacja i ofiara, które składaliśmy od początku istnienia Kościoła, były dalej kontynuowane, a Boża chwała mogła spocząć w Kościele.
W 2004 roku nagraliśmy swoją pierwsza płytę Wiarą ruszysz góry, na której znalazły się utwory znanych wykonawców zagranicznych (Hillsong-Ukraina, Delirious-Anglia). Kolejne lata zaowocowały wieloma własnymi utworami, z których powstała druga płyta Nie skończę Cię chwalić (2006). Stała się ona odpowiedzią dla wielu oczekujących przebudzenia w Polsce. Płyta zaczęła być dystrybuowana przez wszystkich największych dystrybutorów chrześcijańskich, ogólnopolską sieć sprzedaży EMPiK oraz pojedynczych dystrybutorów w Czechach, na Ukrainie, w USA oraz Kanadzie. Na dzień dzisiejszy płyta sprzedała się w ilości 2 tysięcy egzemplarzy i cieszy się dużą popularnością. Dzięki wydaniu drugiej płyty zaczęliśmy rozprzestrzenianie Bożego objawienia, jakim jest popularyzacja namaszczonego uwielbienia w polskich Kościołach. Z pomocą Kościoła założyliśmy pierwszą w Polsce szkołę uwielbienia Pokolenie Judy. Szkołę tę ukończyło już ponad 60 absolwentów. W ślad za wizją szkoły powstały nocne modlitwy uwielbienia, na które obecnie przyjeżdżają grupy uwielbienia z Polski oraz zagran niu drugiej płyty zaczęliśmy rozprzestrzenianie Bożego objawienia, jakim jest popularyzacja namaszczonego uwielbienia w polskich Kościołach. Z pomocą Kościoła założyliśmy pierwszą w Polsce szkołę uwielbienia Pokolenie Judy. Szkołę tę ukończyło już ponad 60 absolwentów. W ślad za wizją szkoły powstały nocne modlitwy uwielbienia, na które obecnie przyjeżdżają grupy uwielbienia z Polski oraz zagranica.

Grupa Uwielbienia Spichlerz istnieje tak długo, jak długo istnieje kościół Spichlerz i jest z nim nierozerwalnie związana. Działając w głównym powołaniu Kościoła, jakim jest uwielbienie i głoszenie Słowa, nasza Grupa na przestrzeni ok. siedmiu lat rozrosła się z kilku osób do 32-osobowego zespołu uwielbienia. Grupa usługuje przede wszystkim na nabożeństwach kościoła, jednak w ostatnim czasie jesteśmy zapraszani na różne koncerty, festiwale, konkursy oraz ewangelizacje nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

www.spichlerz.org

_____________________________________________

SYJON

Początki zespołu sięgają 2006 roku.Od tego czasu nastąpiło wiele zmian składu i szukanie własnego stylu.


Przełomem było dołączenie do składu Waldka Korzeniowskiego i Jarka Gosia.
Jarek poprzez swoje aranżacje nadał piosenkom profesjonalny kształt i zaprosił do współpracy kolejnych muzyków.
Zespół zadebiutował pierwszego marca 2009 roku na Wieczorze Chwały w Lublinie.
W 2009 roku zdobył wiele nagród na przeglądach i festiwalach: pierwsze miejsce na Hosanna Festival w Siedlcach, drugie miejsce na Solideo w Biłgoraju i nagrodę główną na X Ekumenicznym Przeglądzie Muzyki Religijnej w Giżycku. Obecnie pracuje nad płytą i koncertuje.

http://syjon.kdm.pl

______________________________________________

TESTIMONIUM

„(…) Idźcie na cały Świat i głoście Ewangelię – (Jezus z Nazaretu).


Chcemy mieć swój udział w głoszeniu Jego Słowa rozwijając otrzymane talenty i wykorzystując najnowocześniejsze środki artystyczne i techniczne. Działalność w zespole mobilizuje nas do osobistej przemiany życia w świetle Ewangelii. To jest nasz cel i służba.

REKLAMUJEMY WARTOŚCI

W naszych piosenkach, świadectwach i komentarzach każdy widz – niezależnie od wieku odnajdzie coś dla siebie, a co najistotniejsze powróci z koncertu ubogacony skłaniającymi do refleksji przeżyciami estetycznymi i duchowymi, odkrywając swoisty „przemyt myśli” oraz reklamę prawdziwych wartości.


www.testimonium.pl

___________________________________________

Trzecia Godzina Dnia
To zespół 35 młodych wokalistów i instrumentalistów, serwujących ze sceny gigantyczny ładunek pozytywnej energii.
Są wśród nich  zawodowcy, na co dzień śpiewających w zespołach i teatrach muzycznych, ale i amatorzy – między innymi laureaci Szansy na Sukces i Drogi do Gwiazd. Młodość i energia, zaangażowanie i spontaniczność stały się znakiem rozpoznawczym zespołu. Z dynamicznym, pop-gospelowym repertuarem zjeździli całą Polskę, koncertowali na Expo 2000 w Hanowerze, grali trasy koncertowe w Szwecji i w Niemczech. Ich występy – czy to dla piętnastu tysięcy ludzi na Festiwalu Songs Of Songs w Toruniu, czy też w kameralnym wnętrzu krakowskiego Kościoła Mariackiego – zawsze porywają i stają się wydarzeniem wieczoru. W październiku 2001 r. TGD wystąpiło jako support Oslo Gospel Choir. TGD jest znane widzom TVP 2 z koncertu wielkanocnego zarejestrowanego w 2001 r. Trzykrotna emisja koncertu zachęciła producentów, aby i w roku 2003 TGD wystąpiło w telewizji, tym razem z repertuarem kolędowym w koncercie „Raduj się”
dyskografia zespołu: – PS
– wiara czyni cuda
– na żywo
– hosanna
– jest Ktoś
– wielkie sprawy
www.tgd.kdm.pl
______________________________________________
THE LIVING STONES
Powstał 8 lat temu. Nazwa pochodzi od szkockiego misjonarza Livingstona.
W przeciągu pierwszych 2 lat zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów organizowanych głównie przez kościoły chrześcijańskie w Białymstoku, Giżycku, Węgorzewie, Ełku, Ostródzie, Radzyniu Podlaskim, Tomaszowie Mazowieckim, Wiśle, Gryfinie, Warszawie, Lublinie. W 2000 roku na „Przystanku Jezus” w Żarach, w 2001 na Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży w Morągu. Zespół również nagrał pierwszą płytę „Płyń pod prąd” i niedługo później zawiesił działalność, powodem było tzw. rozjechanie się ludzi po Polsce i Europie.
Po trzyletniej przerwie zespół reaktywował działalność w mocno zmienionym składzie, jednakże idea i cel zespołu nie uległy zmianie, którą jest ewangelizacja młodych ludzi z różnych środowisk poprzez rockową muzykę. Chcemy pozytywnie wpływać na środkowisko w którym żyjemy i je zmieniać. Muzycy wywodzą się w różnych kościołów chrześcijańskich, dzięki temu współpracujemy ze wszystkimi, którym ta idea również jest bliska – księża, pastorzy, osoby świeckie pracujące w Domach Kultury, Poprawczakach, Więzieniach, itp.
Po reaktywacji, czyli od 2006 roku zagraliśmy m.in. na Festiwalu „Sprzeciw” w Lublinie, na Głogowskim Spotkaniu Młodych, Ogólnopolskim Zlocie Młodzieży w Żorach i Iławie, w Zakładach Poprawczych w Studzieńcu i Falenicy, w więzieniach takich jak Białołęka, Łowicz, Czerwony Bór k. Łomży oraz innych koncertach w różnych miastach w Polsce. W 2007 roku zespól nagrał swoją drugą płytę „PRZYJACIEL”.
www.thelivingstones.kdm.pl
______________________________________________
TOMEK KAMIŃSKI
Urodził się w Toruniu 23 sierpnia 1965 r. Kształcił się w toruńskiej Państwowej Szkole Muzycznej w klasie skrzypiec i przez kilkanaście lat nauki zajmował się przede wszystkim graniem muzyki klasycznej.
Klasyczne wykształcenie nie przeszkodziło mu jednak w innych muzycznych zainteresowaniach. Był współtwórcą toruńskiego zespołu Nocna Zmiana Bluesa, w którym przez 15 lat śpiewał, a przede wszystkim grał na skrzypcach. Tworzył muzykę ilustracyjną do filmu i teatru. Z „Nocną Zmianą” nagrał 7 płyt długogrających, 5 kaset oraz kilka filmów i teledysków dla Telewizji Polskiej. Nagrywał płyty i grał z wieloma gwiazdami muzyki bluesowej, takimi jak: B.B. King, Blues Brothers Band, Luisiana Red, Charlie Musselwhite. Po kilkunastu latach pracy w Nocnej Zmianie Bluesa, Tomek opuścił zespół by rozpocząć solową, autorską karierę. Była to decyzja trudna, ale – jak mówi sam artysta – jedyna możliwa, aby pozostać w zgodzie z samym sobą tym, co się czuje i myśli.
dyskografia artysty:
– małe miłości
– jaśmin
– anioły do mnie wysyłaj
– pieśni na Wielki Post
www.kaminski.net.pl
__________________________________________________________
2TM2,3
Powstał w 1996 roku, w wyniku spotkania się muzyków polskiej sceny alternatywnej (Acid Drinkers, Flapjack, Armia, Houk) , którzy odkryli w swoim życiu wartości chrześcijańskie.

Teksty swoich utworów oparli właściwie wyłącznie na Biblii (sporadycznie też na tekstach Ojców Kościoła), wplatając często strofy w języku hebrajskim i aramejskim. W 2006 roku zespół wystąpił na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Od początku istnienia zespół jako supergrupa złożona z muzyków wykonujących w macierzystych grupach różne style muzyczne, tworzy w szerokim zakresie stylistycznym – od muzyki metalowej, przez hardcore punk , po folk rock, a nawet folk i elementy elektroniczne. Łagodniejsze brzmieniowo odmiany słychać szczególnie na akustycznych koncertach, często odbywających się w kościołach lub przykościelnych salkach. Płyta Pascha 2000 Tour składa się z elektronicznych remiksów poprzednio wydanych utworów. Z drugiej strony album 888 utrzymany w całości w konwencji hard rockowo – punkowej pokazał, iż grupa nie zerwała z ostrzejszym brzmieniem. Ostatnia płyta studyjna, dementi, jest utrzymana w stylistyce folkowej, bliskiej muzyce akustycznej.
Dyskografia zespołu:
– „Przyjdź”
– „2Tm2,3”
– „Pascha 2000”
– „888”
– „dementi”
– dwupłytowy album „Propaganda Dei”
– „Pascha 2000 Tour”
– „KONCERT W TEATRZE”
www.2tm23.kdm.pl
____________________________________________________________________________
3 SIOSTRY
Zespół 3siostry powstał w połowie 1999 roku w Mińsku Mazowieckim.

Pierwszy, stały skład formacji kształtował się prawie dwa lata, aż do początku 2001 roku, gdy do zespołu dołączył obecny perkusista 3sióstr – Marcin „Zorro” Moroz. Razem z nim mocną, miażdżącą dynamiką sekcję rytmiczną buduje, poruszający się w pięciu wymiarach najniższych dźwięków twórczości 3sióstr, basista Paweł Kalinowski. Gitarowa ściana totalnego czadu to pole działalności dwóch gitarzystów formacji 3siostry – Marcina „Sidneya” Polaka i Piotra „Petera” Juszczaka, który to jest w zespole również wokalistą.Zespół w okresie swojej pięcioletniej działalności zagrał kilkadziesiąt koncertów grając m.in. z takimi formacjami jak 2TM2,3, Acid Drinkers, Armia, Closterkeller, Houk, Mold, Noconcreto, None, Pneuma, T.Love, przy okazji biorąc udział m.in. w Song of Songs Festival, Festiwal Kerygmat, Rock Front Live, Festiwal Muzyki Dobrej, Festiwal „Wolni od zła” (inicjatywa „Dom Muzyki”), Music Fest (Saint-Egreve, Francja)…
Dyskografia:
Spisek przeciwko śmierci
3 – Siostry Live
3 – Siostry
www.myspace.com/3siostry
____________________________________________________________________________

VIOLA BRZEZIŃSKA

Uczęszczała do klasy wiolonczeli i fletu PSM I stopnia w Giżycku, jednak wolała śpiewać niż ćwiczyć gamy, etiudy, pasaże i w efekcie, mając 10 lat „wypisała się” ze szkoły.

Ma na koncie także krótki epizod z PSM II stopnia w Warszawie przy ul. Bednarskiej. Przez 3 lata emisji głosu uczyła się u Elżbiety Zapendowskiej. Szerszej publiczności po raz pierwszy zaprezentowała się w telewizyjnym programie „Szansa na sukces”, który zwyciężyła brawurowo wykonując piosenkę z repertuaru Alicji Majewskiej pt.: „Jeszcze się tam żagiel bieli”. Jako laureatka „Szansy na sukces” wystąpiła w koncercie „Debiuty” na KFPP w Opolu w 1995 roku, gdzie otrzymała nagrodę główną im. Anny Jantar. Wraz z debiutantami festiwalu opolskiego i Edytą Geppert wyruszyła do Izraela w celu nagrania programu kolędowego dla TVP2. Program został wyemitowany w święta Bożego Narodzenia 1995 roku.
dyskografia artystki:
# „Szarości me” – Violetta Brzezińska
# „Zaufaj” – Magda Anioł
# „Oda do radości”
# „Rozpal serce” – Full Power Spirit
# „Widzieć więcej” – Viola Brzezińska
CD
# Debiutanci KFPP w Opolu „Kolędy z Ziemi Świętej”
# „Kolędy debiutantów KFPP Opole z Edytą Geppert” UNIVERSAL MUSIC (1995)
# „Znane przeboje” RMF FM
# Laureaci „Szansy na sukces” IZABELIN STUDIO
# Robert Janson – „Trzeci wymiar” BMG ARIOLA POLAND (1997)
# RMF FM – De Mono
# Pneuma „Kokon” (2003)
# Pospieszalscy „Najcieplejsze Święta” POLSKIE RADIO PR1 (2004)
# Voce Angeli i Przyjaciele „Cichy, wieczorny mój śpiew” GAMMA (2004)
# „Kochaj i rób co chcesz” POMATON EMI (2002)
# „Bajki Jana Brzechwy – Kaczka Dziwaczka” FONIC RECORDS
# „Jednego serca jednego ducha” GAMMA (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009)
# „Nadzieja” CCm
# I Festiwal Muzyki Dobrej
# III Festiwal Muzyki Dobrej
# Saruel – „Saruel” (2000)
# Saruel i Przyjaciele – „Pieśni naszych ojców” (2001)
# Saruel – „Miriam” (2003)
# Saruel – „Z Tobą” (2005)
# Saruel – „Błogosławię Cię” (2006)
# Viola i New Day – „Tam-Tam i Tu” (2001)
# Viola i New Day – „Najpiękniejsze kolędy i pastorałki” (2004)
# Viola i New Day – „Czarna płyta” (2005)
# Violetta Brzezińska – „W ogrodzie Oliwnym” (2005)
# Ex Nomine – „Czekanie” (2008)
# Viola Brzezińska – „Przystań” Philadelphia Records (2008)
# Viola Brzezińska, Sławek Kosiński – „Wśród nocnej ciszy” Philadelphia Records (2009) Soundtracki:
# Spona (1998), utwór „Kiedy będzie pierwszy raz” z Darkiem Malejonkiem
# Amok (1998), utwór „Szeptem” + rola piosenkarki w klubie
# Towar (2005)


www.violabrzezinska.pl

________________________

WORSHIP SAX- Krzysztof Kapel

saksofonista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego (1998).


Laureat Jazz Juniors ( II nagroda dla zespołu i wyróżnienie dla najlepszego saksofonisty – 1999), wybrana dyskografia: To mój anioł (Button Hackers), Mr. Nobody, Back Point, Free Bop (Custom trio), Kapishon (Kapishon), Worship sax (Worship sax). Hobby: wędkarstwo

Pomysł na stworzenie projektu Worship sax powstał w mojej głowie pod koniec 2002 roku i bardzo szybko się skrystalizował. Chciałem nagrać bardzo znane piosenki uwielbieniowe w wersji instrumentalnej na saksofonie sopranowym. Bez problemów udało mi się namówić do udziału w tym przedsięwzięciu mojego przyjaciela Olka Woźniaka, z którym od wielu lat zajmowaliśmy się muzyką chrześcijańską w nieistniejącym już zespole Chamal. Prace ruszyły na początku 2003 i z różnych przyczyn przeciągnęły się aż do końca roku. W 2004 udało nam się pozyskać wydawcę i płyta trafiła do sprzedaży. Od razu zyskała sobie przychylność publiczności i zebrała dobre recenzje, co przyjąłem z wielką ulgą. Po wielu miesiącach pracy bardzo trudno jest bowiem zachować dystans do tego, co się robi. Po zakończeniu prac nad płytą rozpoczęliśmy kompletowanie zespołu, który odpowiadałby naszym wyobrażeniom. Wybór padł na osoby sprawdzone już w wieloletniej pracy na rynku muzyki chrześcijańskiej. Stworzyłem także projekcje filmowe, które wykorzystujemy podczas koncertów, a których treść koncentruje się na życiu Jezusa i Jego zbawczym dziele.

www.worshipsax.com

_________________________________________________________

Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej

Powstała 19 grudnia 1993 roku po około dwunastu latach istnienia grupy modlitewnej w ramach Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej.
Gromadzi braci i siostry każdego stanu, wieku i wykształcenia, którzy pragną realizować swoje powołanie do świętości obierając kontemplację w świecie. Ich pieśni są układane najczęściej na podstawie oryginalnych tekstów z Pisma św. Większość tych pieśni jest wyrazem duchowości tej wspólnoty. Nie tylko śpiewają, ale głównie się nimi modlą. Chcą by były one wyrazem miłości Oblubienicy – Kościoła do Oblubieńca – Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
Dyskografia:
– Dotyk ognia i Paschalny deszcz
– Źródła
– Odpocznij we mnie
– Eli, Eli
– Przybądź Płomieniu
– Pośród nocy
– Wykrzykujcie Bogu
– Drzewo życia
– W Twoich ramionach
– Jemu zaufaj
– Przepiękny Królu
– Daj mi pić

www.wmu.pl/

___________________________

ZJEDNOCZENIE
Wiary w siebie i w to, że Bóg może naprawdę więcej, niż się wydaje. Brakowało wizji, aby zrealizować to, co się potem miało udać w zespole Zjednoczenie.
Łosiu z Łukaszem grali ze sobą już wcześniej w różnych projektach, ale jakoś bez przekonania. Ostra, Kasia, Sałata Decu wraz ze znajomym z „Neo” Mrówą próbowali coś tworzyć dla Boga w grupie Jahlive. A jednak to nie było to… Któregoś październikowego wieczoru A.D. 2000 Artur dzwoni pod numer, który dostał od Sałaty. Dla Łukasza i Łosia to wyraźny znak: od miesięcy poszukują bębniarza, który chciałby z nimi grać na chwałę Pana. A tu nagle telefon od Decyka! Zaczynają się pierwsze próby. Na warszawskiej Sadybie, w jednym z prywatnych domów, a dokładniej w jego piwnicy. Decu, Ostra, Kasia, Łosiu, Łukasz i coraz częściej Sałata spotykają się co sobota na wspólnej modlitwie, która rozpoczyna każdą próbę. Jak sami stwierdzają, bez modlitwy nie byliby w stanie nic zdziałać. Pierwsze utwory mają w sobie więcej z jakiegoś nieokiełznanego dźwiękowego chaosu niż miłej dla ucha kompozycji. Wszyscy powoli zaczynają rozumieć, że zespół to nie tylko sfera realizacji swoich ambicji, ale też miejsce pracy ( czasem harówy – red. ;-)) Z czasem coraz bardziej widoczne staje się, że bez osobistej relacji z Jezusem nie są w stanie budować jedności i przyjaźni w zespole ( nie mówiąc już o wzajemnej akcepacji ) Twórczemu entuzjazmowi towarzyszyć zaczyna rozsądek („Musimy znaleźć basistę!”). Po miesiącu modlitwy i gorączkowych poszukiwań pojawia się Tomek G. – doświadczony muzyk ze Skierniewic. (co tu dużo gadać, niemalże weteran mający za sobą doświadczenia z wielu zespołów) Nowy rok, nowe milenium, a zespół wciąż bez nazwy! Po wielu bardziej lub mniej udanych propozycjach (m.in. „Life Story”, „Plastykowa Etyketa”, „Cymbały Pana”) dochodzą do wniosku, że nazywać się będą zJEDNOczenie (nie mylić z pewną partią) Patrz J 17,20-26. Przez kilka miesięcy trwa intensywna praca, (czasem intensywna, czasem mniej – red.) Ale jest też czas na wspólne wygłupy i wypady na miasto. Zaczyna się między nimi tworzyć więź i zdają sobie sprawę, że „to nie pochodzi od nich”. zJEDNOczenie zaczyna ulegać (z)jednoczeniu. Debiut zespołu ma miejsce w warszawskim klubie Proxima, 7.V.2001. Po kolejnych koncertach jasne jest, że bez poprawienia brzmienia zespołu (w szczególności gitar i wokali) dalszy rozwój zespołu jest utrudniony. Po koncercie w Grudziądzu 24.VIII wiedzą już, że konieczne jest nagranie płyty demo. Cały wrzesień i połowę października spędzają na mozolnym nagrywaniu a potem miksowaniu kolejnych ścieżek. Niedługo potem zaczynają się prace nad stroną internetową, która cały czas się rozwija. Poczuciu satysfakcji i spełnienia towarzyszy coraz bardziej świadomość, że wszystko, co się dzieje w zespole rzeczywiście „nie pochodzi od nich, lecz jest darem Boga”. Bo jak śpiewają to”Łaska!” Krzysztof Kapel, saksofonista, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego (1998), laureat Jazz Juniors ( II nagroda dla zespołu i wyróżnienie dla najlepszego saksofonisty – 1999), wybrana dyskografia: To mój anioł (Button Hackers), Mr. Nobody, Back Point, Free Bop (Custom trio), Kapishon (Kapishon), Worship sax (Worship sax). Hobby: wędkarstwo
www.zjednoczenie.kdm.pl